Θέμα: Εκθέσεις Σύσμιξη Εγγραφών

Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 12-03-12, 20:47
dimmag Ο χρήστης dimmag δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Δημήτρης
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 21-07-2010
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους.
Φίλε Χρήστο, κανονικά το ερώτημα Statistika_Ekkremi με βάση τα δεδομένα δεν έπρεπε να σου βγάζει καμμία εγγραφή αφού τα κριτήρια τα συνδέεις με "AND". Αφού με κριτήριο <>"0" σου βγάζει εγγραφές άρα δεν δουλέυει το φίλτρο <>"0".
Όμως κατά παράξενο τρόπο εμένα μου δουλέυει το >"0". Δεν ξέρω γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με συνδέσεις πινάκων από Excel.
Για δοκίμασε με >"0" ή >0 και συνδέεις τα κριτήρια με "OR" δηλαδή άλαξε το ερώτημα Statistika_Ekkremi σε
Παράθεση:
SELECT Statistika_Xreosi.Δικαστής, Statistika_Xreosi.Εκκρ_Τακτική1, Statistika_Xreosi.Εκκρ_Ειδ1, Statistika_Xreosi.Εκκρ_Μισθ_Απαλ1, Statistika_Xreosi.Εκκρ_Εργ1, Statistika_Xreosi.Εκκρ_Εκουσία1
FROM Statistika_Xreosi
WHERE (((Statistika_Xreosi.Εκκρ_Τακτική1)>"0" ) AND ((Statistika_Xreosi.Συνεδρίαση) Between [ΑΠΟ] And [ΕΩΣ])) OR (((Statistika_Xreosi.Εκκρ_Ειδ1)>"0") AND ((Statistika_Xreosi.Συνεδρίαση) Between [ΑΠΟ] And [ΕΩΣ])) OR (((Statistika_Xreosi.Εκκρ_Μισθ_Απαλ1)> "0") AND ((Statistika_Xreosi.Συνεδρίαση) Between [ΑΠΟ] And [ΕΩΣ])) OR (((Statistika_Xreosi.Εκκρ_Εργ1)>"0") AND ((Statistika_Xreosi.Συνεδρίαση) Between [ΑΠΟ] And [ΕΩΣ])) OR (((Statistika_Xreosi.Εκκρ_Εκουσία1)>"0" ) AND ((Statistika_Xreosi.Συνεδρίαση) Between [ΑΠΟ] And [ΕΩΣ]));
Φιλικά Δημήτρης
Απάντηση με παράθεση