Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 11-04-11, 10:31
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Αλέξανδρος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003, Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 22-01-2010
Περιοχή: ΑΡΤΑ
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Καλημέρα Δημήτρη
Μου παρουσίασε κάποιο πρόβλημα μου το lap top δηλαδή ανοίγω την βάση ανοιγει κανονικα και όταν κάνω διπλό κλικ στην αρχική για να ανοίξει η φόρμα κρατήσεις μου βγάζει μήνυμα επιδιόρθωση της βάσης κλπ να είναι κανένας ιός;Δεν είναι απο σένα το πρόβλημα.Πολύ εξυπνη η ιδέα του Τάσου. Ο Τάσος όπως πάντα και τα άλλα παιδιά οΤόλης , ο Γιώργος κλπ να μην αδικούνται.Θέλω όμως να μου πείς τι κινήσεις κάνω για να αλλάζω τα χρώματα.Πρώτα πάω στους πίνακες καταχωρώ στο πίνακα κατηγορίες την τέταρτη επιλογή και μετά πάω στη φόρμα διαχείριση κρατήσεων που "εμένα δεν ανοίγει για να την δω λόγω του προβλήματος που έχω".μετα τι κάνω;
Τα ειδα όλα και τα μηνύματα που βγάζει πολύ καλό.Σκέφτηκα κάτι άλλο όμως και έκανα μια διόρθωση χθές αλλά έστειλες αυτή τη βάση και πρέπει να το προσαρμόσω στη φόρμα αυτής που μου έστειλες.Λοιπόν πρέπει να αλλάξουμε την σειρα των πεδίων της φόρμας.Πρώτα πρέπει να βάλουμε πεδίο StartDate,EndDate,IDCustomers,Επώνυμο ,Ονομα,ΚατηγορίεςID,AΦΜ. κατα συνέπεια και τα TAb για την σειρά μετακίνησης καθώς επίσης πιθανόν θα παρουσιάζει και κάποιο μικροπρόβλημα στο κωδικα μετάτην .Αυτό το σκέφτηκα γιατί έχεις το χάρτη μπροστά πρώτα ότα σε πάρουν τηλ σε ρωτάνε εχετε δωμάτιο για ημερομηνίες Από -Μέχρι Πρώτα βάζουμε τις ημερομηνίες στο σύστημα και μετα βάζουμε το δωμάτιο για να δουμε εαν υπάρχει ελεύθερο.Δέν ξέρω και έτσι καλά είναι δεν είναι άσχημο.Ισως θα ήθελε στην κεφαλίδα τις φόρμας δύο πεδία StartDate και EndDate που να φιλτράρουν τις εγγραφές για τις ημερομηνίες που τους δίνουμε.Θα μπορούσαμε να έιχαμε στην κεντρική φόρμα Και δύο κουμπιά εντολής που να μας δίνουν σε νούμερα τα έλεύθερα δωμάτια ή τα ενοικιασμένα.
Αυτα που γράφω Δημήτρη είναι ίδέες δεν σημαίνει ότι πρέπει και να γίνουν ή να σε βάζω σε περιπέτειες.Αλλά είσαι πολύ καλός και έχεις γνώσεις γρήγορα τα καταφέρνεις.
Θα κοιτάξω να αποκαταστήσω το πρόβλημα που έχω στο lap top και τα ξαναλέμε.Γιατί αρχιζει και κολλάει έγινε αργό.
Φιλικά
Δημήτρης
Απάντηση με παράθεση