Θέμα: Εκθέσεις Πρόβλημα στο άνοιγμα

Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-03-12, 18:43
xristos Ο χρήστης xristos δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Χρήστος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003, Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 06-09-2011
Μηνύματα: 477
Red face Πρόβλημα στο άνοιγμα

Φίλοι μου γειά σας.
Θα σας περιγράψω εν συντομία την δημιουργία μίας βάσης και το πρόβλημά μου.
Λοιπόν στον Η/Υ του γραφείου μου δημιούργησα μια βάση δεδομένων, με πίνακα που παίρνει δεδομένα από Excel. Έφτιαξα Ερωτήματα και Εκθέσεις και δουλεύανε μια χαρά.
Όλα αυτά τα Αποθήκευσα στην Επιφάνεια Εργασίας του Η/Υ μου σε ένα φάκελο που το ονόμασα Χρέωση Δικαστών Μον. Πρωτδ. 2011-12 και μετά το έβαλα σε ένα άλλον φάκελο με όνομα usb Πράσινο 19-3-12.
Λοιπόν μετά πήρα τον φάκελο Χρέωση Δικαστών Μον. Πρωτδ. 2011-12 το αποθήκευσα σε ένα usb φλασάκι και πήγα να το αποθηκεύσω σε ένα άλλον Η/Υ της υπηρεσίας μου.
Μόλις το εγκατέστησα και άνοιξα το Excel δούλευε μια χαρά.
Όταν πήγα να ανοίξω την Access άνοιξε (φανήκανε οι Πίνακες, Ερωτήματα & Εκθέσεις). Όταν πήγα να ανοίξω μία Έκθεση μου έβγαλε το εξής μήνυμα :
"Η διαδρομή H:\Documents and Settings\user\Επιφάνεια Εργασίας\u.s.b Πράσινο 19-3-12\ΧΡΕΩΣΗ ΔΙΚΑΣΤΩΝ ΠΡΩΤ. ΤΡΙΠ\Χρέωση Δικαστών Μον. Πρωτδ\ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ δεν είναι έγκυρη......"
Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί γίνεται αυτό και πως μπορώ να το διορθώσω.
Αν μπορώ να διορθώσω την διαδρομή θα ήθελα να μου το περιγράψετε όσο αναλυτικά μπορείται.
Σας και πιστεύω να μην έγινα βαρετός, αλλά ξέρετε πως αισθάνομαι, να παλεύω αρκετές ώρες να το δημιουργήσω και μόλις πάω να το αποθηκεύσω σε άλλον Η/Υ να μην δουλεύει;;;
Πιστεύω να με καταλαβαίνετε. Σας ευχαριστώ που διαβάσατε το πρόβλημά μου.
Απάντηση με παράθεση